Lionské hnutí

Vážení,
dovolte nám ve zkratce představit LIONské hnutí.

Lions Club International je největší veřejně prospěšná organizace na světě. První organizační setkání se konalo pod vedením zakladatele
Melvina Jonese  7. června 1917 v Chicagu, Illinois, USA. V roce 1925 vyzvala Helen Keller na světovém kongresu v Cedar Point Liony, aby se stali „rytíři slepých ve válce proti tmě“. Od té doby se lionské hnutí, vedle programů pro zrakově postižené, též zavázalo poskytovat služby mladým, zlepšovat prostředí pro život, postavit domy pro tělesně postižené, podporovat vzdělávání lidí postižených cukrovkou, vést programy neslyšících a přes své nadace mírnit dopady různých katastrof po celém světě.

Mottem „We serve“(sloužíme) je nejlépe vystižena činnost zhruba 1,5 miliónu lidí sdružených do 44600 klubů po celém světě.

ETICKÝ KODEX hnutí LIONS

Svou víru v důstojnost svého povolání prokazovat činorodou snahou, abych zasloužil uznání, že jsem něco vykonal.

Hledat úspěch a žádat přiměřenou odměnu či užitek jako něco, co mi právem náleží, neusilovat o žádný užitek nebo úspěch za cenu ztráty sebeúcty hledáním výhod, jež mi náleží.

Mít na mysli, že pro vybudování vlastní existence není nutné zničit existenci někoho druhého, být loajální ke svým klientům a obchodním přátelům, a pravdivý sám k sobě.

Při vzniku pochyb o čistotě a spravedlivosti svého postoje či jednání vůči svým bližním, hledat důvod pochyb především sám u sebe.

V přátelství vidět cíl a ne účel světící prostředek. Chápat, že právě přátelství není měřeno službou jednoho druhému, že opravdové přátelství nic neočekává, službu však přijímá v tom duchu, v jakém byla prokázána.

Být si vždy vědom svých povinností občana vůči svému národu, své zemi a své obci. Jim svým postojem, slovem i skutky projevovat neotřesitelnou věrnost a velkoryse jim věnovat své schopnosti a možnosti.

Svým bližním pomáhat, nešťastným útěchou, slabým podporou a potřebným svým jměním.

Být obezřetný s kritikou a štědrý s chválou. Budovat, ne ničit.